Peter De Cleyn

Ik heb dus iets met aarde : materie die voor mij niet weggemoffeld moet worden, naakte drager van zichzelf, niet bedekt onder vreemde kleuren van glazuur.

Gewoon slijk, grond, klei, leem is voor mij inspirerend genoeg, ik sleep dan ook vaak wat gruis of aarde in zakjes mee van op reis om daar mee verder te werken  als engobe, terra sigilata .

Zonder motieven,  eenvoudige vormen die ik ergens vluchtig ontwaar (of meen te ontwaren…), sculpturen die figureren in een wereld die hoogstwaarschijnlijk lak heeft aan hun bestaan,

Heel veel leegte ook: vormen die leegte omhullen, leegte die vorm krijgt binnenin.

Maar er moet wel iets van begeerte inzitten, het vuur die de vormen heeft versteend.

Niets blijft wat het ooit was of scheen, gedaanten worden steeds in nieuwe veranderd.

Metamorf.

Enige bescheidenheid dus ook.

Omdat het uit handen geven zelf een onlosmakelijk element blijft van het hele ontstaansproces : de onmogelijkheid om als “schepper” mee in het vuur te kruipen, al wat er zich daar afspeelt gewoonweg te moeten ondergaan.

Ook een ecologische gedachte dus.

Ik stel vast dat heel veel dingen om mij heen me blijkbaar maar weten aan te spreken als er een spoor van onvolmaaktheid in te herkennen is, als ze beschadigd zijn door het leven.

Zo ook zal “schoonheid” in mijn gedachten altijd wel iets met vergankelijkheid te maken hebben, met materie en de sporen van de tijd erop, de tijd die onverstoorbaar zijn werk doet en letsels laat.

Maar ook bron van verstilde poëzie

Peter De Cleyn

Bolvorm “Etna”
steengoedklei / engobes / glazuur

hoogte 27 cm / diagonaal 26 cm

Minimumbod: 520 euro

Komvorm “et in terra ...”
gebakken aarde / engobes / hout

hoogte 13 cm / diagonaal 27 cm

Minimumbod: 600 euro

“Sarabande”
Gepolijste en gebakken aarde / engobes /
(4x) hoogte 25 cm / diagonaal 25 cm

Minimumbod: 1500 euro (reeks)